Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > Návštěvy od 1. 11. 2021

Návštěvy od 1. 11. 2021NA NÁVŠTĚVU SE JIŽ NENÍ NUTNÉ PŘEDEM TELEFONICKY OBJEDNÁVAT.

S platností od 1. 11. 2021 platí:

Návštěvy jsou povoleny dle níže uvedených podmínek osobám, které:

  • absolvovaly nejpozději 3 dnů před zahájením návštěvy RT-PCR vyšetření nebo 24 hodin před zahájením návštěvy POC test na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem a doloží o tom doklad. Na odběrové místo na antigenní testy je možné se objednat např. na webu: covid-test-brno.cz. Kompletní seznam odběrových míst: https://crs.uzis.cz/Antigen.
  • v době 180 dnů přede dnem návštěvy prodělaly onemocnění COVID-19 a doloží o tom doklad, ten Vám vystaví praktický lékař nebo laboratoř. Jako doklad lze uznat i sms zprávu o pozitivním výsledku testování
  • doloží potvrzení o aplikaci očkování a byly očkovány proti onemocnění COVID-19, kdy od dokončení vakcinace uběhlo 14 dnů, tj. u jednodávkového i dvoudávkového schématu očkování
  • podstoupí přímo na místě vlastní samotest na COVID-19

V platnosti jsou výjimky, které jsou od povinnosti testování oproštěny, a to u uživatelů v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění. Výjimka se vztahuje rovněž na uživatele, kteří onemocnění COVID-19 prodělali v předchozích 180 dnech.

Návštěvy našich uživatelů v domácím prostředí jsou povoleny. Uživatelé, kteří nejsou naočkováni proti onemocnění COVID-19, se musí po návratu z návštěvy podrobit antigennímu testování.

Prosíme vás, abyste před samotnou návštěvou zvážili svůj zdravotní stav.

 

V Černé Hoře 1. 11. 2021