Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > Návštěvy od 9. 6. 2021

Návštěvy od 9. 6. 2021NA NÁVŠTĚVU SE JIŽ NENÍ NUTNÉ PŘEDEM TELEFONICKY OBJEDNÁVAT.

Návštěvy jsou povoleny dle níže uvedených podmínek osobám, které:

  • absolvovaly nejpozději 7 dnů před zahájením návštěvy RT-PCR vyšetření nebo  72 hodin před zahájením návštěvy POC test na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem a doloží o tom doklad. Na odběrové místo na antigenní testy je možné se objednat např. na webu: covid-test-brno.cz. Kompletní seznam odběrových míst: https://crs.uzis.cz/Antigen.
  • v době 180 dnů přede dnem návštěvy prodělaly onemocnění COVID-19 a doloží o tom doklad, ten Vám vystaví praktický lékař nebo laboratoř. Jako doklad lze uznat i sms zprávu o pozitivním výsledku testování
  • doloží potvrzení o aplikaci očkování a byly očkovány proti onemocnění COVID-19 a od aplikace první dávky u dvoudávkového schématu uplynulo nejméně 22 dnů a u jednodávkového schématu uplynulo nejméně 14 dní. Očkovaná osoba nesmí jevit žádné příznaky onemocnění COVID-19. Od aplikace první dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle SPC nejméně 22 dní, ale ne více než 90 dní, pokud nebyla aplikována druhá dávka. Dále od aplikace první dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle SPC nejméně 22 dní, ale ne více než 9 měsíců, pokud byla aplikována druhá dávka, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní, ale ne více než 9 měsíců, nebo
  • podstoupí přímo na místě vlastní samotest na COVID-19

V platnosti jsou výjimky, které jsou od povinnosti testování oproštěny, a to u uživatelů v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění. Výjimka se vztahuje rovněž na uživatele, kteří onemocnění COVID-19 prodělali v předchozích 180 dnech.

Návštěvy našich uživatelů v domácím prostředí jsou povoleny. Uživatelé, kteří nejsou naočkováni proti onemocnění COVID-19, se musí po návratu z návštěvy podrobit antigennímu testování.

Prosíme vás, abyste před samotnou návštěvou zvážili svůj zdravotní stav.

 

V Černé Hoře 9. 6. 2021