Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Služby > Domov pro seniory > Zdravotní péče

Zdravotní péče

DpS Černá Hora poskytuje svým uživatelům pouze zdravotní péči hrazenou z veřejného zdravotního pojištění. Zdravotní služby nehrazené nebo částečně hrazené z veřejného zdravotního pojištění DpS neposkytuje! Zdravotní péče je poskytována na základě indikace lékaře. Lékařskou péči uživatelům domova zajišťuje praktická lékařka. Do zařízení dochází dle potřeby, min. 4x týdně, a to v úterý dopoledne, v pondělí, čtvrtek a pátek v odpoledních hodinách. Ve všední dny po 16 hodině, v nočních hodinách, o víkendu a svátcích je zdravotní péče zajištěna formou lékařské služby první pomoci či rychlou záchrannou službou.

V zařízení jsou k dispozici dvě zdravotní sestry, které provádějí ošetřovatelskou rehabilitaci.

Mimo praktické lékařky navštěvují naše uživatele také 2 lékařky z oboru psychiatrie. Návštěvy v zařízení provádějí v pravidelně nastavených intervalech, v případě obtíží některého z uživatelů je možné s nimi konzultovat zdravotní stav kdykoliv telefonicky.

Dle potřeby je možné zajistit našim uživatelům také návštěvu gynekologa, stomatologa či kožního lékaře přímo v zařízení.

Na odborná vyšetření jsou uživatelé odesíláni k lékařům - specialistům v Blansku, Boskovicích a Brně.

Zdravotní personál zajišťuje péči našim uživatelům nepřetržitě 24 hodin denně, v domově pracují zdravotní sestry, způsobilé k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu dle zákona 96/2004 Sb., v platném znění. Veškerý personál je pravidelně proškolován v základech první pomoci.