Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > O nás > O Domově

Základní informace o Domově

Uživatelům zařízení je poskytováno ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích. Pokoje jsou vybaveny nezbytným nábytkem a postelemi, včetně lůžkovin i povlečení. Na každém pokoji je umyvadlo. Koupelny a WC jsou společné. Uživatel si do zařízení přináší šatstvo, hygienické potřeby a předměty osobní potřeby.

Úhrada za pobyt se skládá z úhrady za bydlení, stravu a čerpané fakultativní služby. V případě přiznaného příspěvku na péči, náleží tento domovu za poskytovanou péči uživateli. Za předem oznámený pobyt mimo zařízení nebo pobyt ve zdravotnickém zařízení se uživateli vrací poměrná část za neodebranou stravu. Zařízení zajišťuje převzetí důchodu a se souhlasem uživatele současně provádí úhradu za čerpané služby.

Návštěvy jsou neomezeně každý den.

Ošetřovatelskou péči zajišťuje zdravotnický personál a pracovníci sociální péče. Lékařskou péči poskytuje praktická lékařka, která ordinuje 4 x týdně dle potřeb jednotlivých uživatelů. Vyšetření a ošetření, která nemohou být provedena v zařízení, jsou zajištěna ve zdravotnických zařízeních v Blansku, Boskovicích nebo Brně.

Zařízení poskytuje uživatelům možnosti společenského a kulturního vyžití dle jejich individuálních potřeb, chuti, zájmu a zdravotního stavu. Přímo v areálu Domova pro seniory Černá Hora jsou ve spolupráci s blízkými osobami uživatelů organizovány kulturní vystoupení, společenská odpoledne, skupinová posezení pod lípou, rituální setkání, akce spojené s dodržováním zvyků a tradic apod.

Dle zájmu uživatelů zajišťujeme pravidelnou cannisterapii a muzikoterapii.

V zařízení jsou k dispozici dvě knihovny, společenské prostory jsou vybaveny televizními přijímači. Uživatelé se mohou účastnit společných aktivit, pořádáme společenská odpoledne, hudební produkce a jiné.

Uživatelům nabízíme služby holičské, kadeřnické a pedikérské, které jsou zajišťovány přímo v zařízení.

K dispozici je jim také kantýna s pravidelnou otevírací dobou. Zde je možnost zakoupení běžného potravinářského a drogistického zboží.

Dle potřeb uživatelů jsou nabízeny individuální duchovní rozhovory s knězem. Součástí zařízení je zámecká kaple, ve které jsou pravidelně slouženy římskokatolické bohoslužby.

V případě Vašeho zájmu Vám i Vašim blízkým umožníme návštěvu našeho zařízení a rádi zodpovíme Vaše dotazy na telefonních číslech: +420 516 426 443, +420 793 492 213 (sociální pracovnice).