Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Informace > Projekty > Podpora paliativní péče v sociálních službách

Podpora paliativní péče v sociálních službách

Náš Domov uspěl s žádostí o účelovou dotaci z rozpočtu Jihomoravského kraje na realizaci projektu „Podpora paliativní péče v sociálních službách“.

Cílem projektu je implementace paliativního přístupu do každodenního poskytování péče s důrazem na kvalitu a důstojnost života křehkého seniora a vytvoření podmínek, které umožní seniorům naší služby dožití přímo v zařízení se zajištěním přiměřené a specializované zdravotní péče.

V rámci realizace projektu jsme navázali spolupráci s lékařkou mobilního hospice sv. Martina Blansko MUDr. Karlou Klinkovskou.

Jednou z dílčích aktivit projektu je integrace problematiky paliativní péče do vzdělávání našich pracovníků. Na základě předchozí pozitivní zkušenosti s kurzy pořádanými Centrem paliativní péče, z. ú. Praha se přímo v zařízení uskutečnil třídenní kurz Geri ELNEC, který se komplexně zabývá základy poskytování paliativní péče. Kurz absolvovalo ve dvou termínech celkem 50 zaměstnanců (pracovníci přímé obslužné péče, aktivizační pracovníci, zdravotní sestry a sociální pracovnice).

Aktuálně usilovně pracujeme na vypracování standardů pro paliativní a terminální péči a oslovujeme rodinné příslušníky s cílem aktivně je zapojit do plánů péče v závěru života.

 

"I z kamenů, které leží na cestě, se dá vystavět něco krásného." (Johann Wolfgang von Goethe)