Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Projekty > Podpora paliativní péče v sociálních službách

Podpora paliativní péče v sociálních službách

Náš Domov uspěl s žádostí o účelovou dotaci z rozpočtu Jihomoravského kraje na realizaci projektu „Podpora paliativní péče v sociálních službách“.

Cílem projektu je implementace paliativního přístupu do každodenního poskytování péče s důrazem na kvalitu a důstojnost života křehkého seniora a vytvoření podmínek, které umožní seniorům naší služby dožití přímo v zařízení se zajištěním přiměřené a specializované zdravotní péče.

V rámci realizace projektu jsme navázali spolupráci s lékařkou mobilního hospice sv. Martina Blansko MUDr. Karlou Klinkovskou.

Jednou z dílčích aktivit projektu je integrace problematiky paliativní péče do vzdělávání našich pracovníků. Na základě předchozí pozitivní zkušenosti s kurzy pořádanými Centrem paliativní péče, z. ú. Praha se přímo v zařízení uskutečnil dvoudenní kurz Komunikační ELNEC, který si klade za cíl prohloubit komunikační dovednosti v jednotlivých oblastech péče. Kurz je tvořen z 30ti% teorií a ze 70ti% praktickými nácviky komunikačních dovedností.

V rámci projektu byl vytvořen standard paliativní péče Domova pro seniory Černá Hora, do našich stávajících plánů péče byla implementována oblast „péče budoucí“, vznikly první plány péče v závěru života. Paliativní přístup se stal přirozenou součástí péče o naše seniory.

 

I z kamenů, které leží na cestě, se dá vystavět něco krásného." (Johann Wolfgang von Goethe)